ВИСТАВКА-КОНКУРС “ЗА СВІТЛОМ РІЗДВЯНОЇ ЗОРІ”

Організатори щиро раді повідомити про початок Виставки-конкурсу “За світлом Різдвяної зорі”. Звертаємо увагу про ЗМІНИ у положенні конкурсу, внесені цього року! Очікуємо нових творчих робіт! Хай щастить, друзі!!!

про проведення виставки-конкурсу дитячих робіт
з дизайну, образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва
«За світлом Різдвяної зорі»

1. Загальні положення

1.1. Організатором виставки-конкурсу є кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».
1.2. До участі у виставці-конкурсі запрошуються вихованці гуртків загальноосвітніх навчальних закладів, студій та шкіл образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
1.3. Виставка-конкурс присвячена відродженню та популяризації традицій святкування Різдва Христового.

2. Мета і завдання

2.1. Збереження та популяризація національних традицій, обрядів та звичаїв святкування Різдва Христового в Україні
2.2. Сприяння естетичному вихованню дітей та шляхом залучення їх до образотворчої та декоративної діяльності.
2.3. Пошук юних талантів, сприяння розвитку їх творчих здібностей.
2.4. Удосконалення виконавської майстерності учасників виставки-конкурсу.
2.5. Обмін досвідом серед вихованців гуртків, студій і їх керівників, із викладачами спеціальних мистецьких дисциплін Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет ім. В.Стефаника».

3. Умови проведення

3.1. Для підготовки та проведення Виставки-конкурсу Конкурсу створюється головний організаційний комітет, склад якого затверджується наказом директора Навчально-наукового Інституту мистецтв
3.2. Для проведення першого туру Виставки-конкурсу «За світлом Різдвяної зорі»в регіонах області створюються місцеві організаційні комітети та журі, що здійснюватимуть відбір творів та їх учасників, котрі візьмуть участь у обласному етапі
3.3. Для визначення переможців у другому (обласному) турі головний організаційний комітет визначає склад Головного журі Виставки-конкурсу «За світлом Різдвяної зорі»
3.4. За підсумками роботи обласні журі та головне журі складають протоколи, які підписуються головою, секретарем та членами журі Виставки-конкурсу.

4. Умови виставки-конкурсу

4.1. Вік учасників виставки-конкурсу серед вихованців гуртків загальноосвітніх навчальних закладів та студій і шкіл образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – від 9 до 17 років.
Відповідно до 2- х вікових категорій:
від 9 до 13 років;
від 14 до 17 (18) років.
4.2. Виставка-конкурс проводиться у номінаціях:

Графіка
• Живопис
• Декоративне мистецтво
• Кераміка
• Соломоплетіння та паперове плетіння
• Художнє різьблення
• Текстиль
• Декоративний розпис
• Комп’ютерний дизайн

4.3. Конкурс проводиться з 05 листопада 2018 року по 17 січня 2019 року у два тури:
перший – з 05 листопада по 31 грудня 2018 року на місцевому рівні;
другий – з 10 січня по 17 січня 2019 року в м.Івано-Франківську
4.4. Головним організаційним комітетом та журі у навчальних закладах повинно бути відібрано 8-10 учасників у вказаних номінаціях, що візьмуть участь у обласному етапі Виставки-конкурсу
4.5. Кожна робота має бути естетично оформлена і супроводжуватись підписом з наступними даними (для вихованців гуртків загальноосвітніх шкіл, студій мистецтва, а також мистецьких центрів юнацької творчості)
прізвище, ім’я конкурсанта
вік учасника, школа, клас;
повна назва закладу чи гуртка
номінація;
назва роботи;
техніка виконання;
прізвище керівника;
контактний телефон керівника (особлива вимога)

4.6. Роботи з образотворчого мистецтва виконуються на форматі розміром А-3, А-4, А-5 із оформленням в рамці або в паспорту.

4.7. Творча робота повинна супроводжуватись заявкою від керівника (вчителя) на участь учнів у виставці-конкурсі. Заявки про участь у конкурсі прохання надіслати до 31 грудня 2018 року на електронну адресу : vplotnikova1990@ukr.net (Плотнікова Вікторія Володимирівна). Деталі конкурсу також можна дізнатись на сторінці кафедри образотворчого мистецтва та реставрації в мережі Фейсбук – https://www.facebook.com/kaf.obr.myst/ та сторінці виставки-конкурсу.

4.8. Терміни подачі конкурсних робіт – з 10 до 17 січня 2019 року (включно).
Адреса для надсилання конкурсних творів :
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації
Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника,
вул.Ак.Сахарова 34-а,
каб. 306 (3 поверх),
м.Івано-Франківськ, 76014;
або особисто передати координатору Виставки-конкурсу «За світлом Різдвяної зорі», попередньо домовившись за телефоном:

Плотнікова Вікторія Володимирівна – 095 85 45 526; 097 32 33 936

4.9. До участі у конкурсі не допускаються роботи, які не відповідають умовам, що визначені цим положенням.

5. Критерії оцінювання
5.1. Техніка та майстерність виконання.
5.2. Композиційна гармонія та художньо-образне рішення.
5.3. Наявність яскравих індивідуальних творчих прийомів.
5.4. Елементи традиційності та новизни.
5.5. Оригінальність вирішення теми.
5.6. Естетичне оформлення роботи.