Виставка-конкурс “За світлом різдвяної зорі”

ВИСТАВКА-КОНКУРС “ЗА СВІТЛОМ РІЗДВЯНОЇ ЗОРІ”

З 25 січня 2020 року у приміщенні Виставкового залу Івано-Франківської обласної  організації Національної Спілки художників розгорнуто виставку творів учнів загальноосвітніх шкіл, вихованців художніх студій та мистецьких закладів області та України. Виставка-конкурс “За світлом Різдвяної зорі” є V Ювілейною виставкою, що проводиться оргкомітетом Кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”. Щорічно до участі запрошуються вихованці  гуртків загальноосвітніх навчальних закладів, студій та шкіл образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Виставка-конкурс присвячена відродженню та популяризації традицій, обрядів та звичаїв святкування Різдва Христового в Україні.  Сприяння естетичному вихованню дітей та  залучення їх до образотворчої та декоративної діяльності, пошук юних талантів, сприяння   розвитку їх творчих здібностей та удосконалення виконавської майстерності – мета виставки-конкурсу.

Щорічно на виставку-конкурс “За світлом Різдвяної зорі” подаються твори у 5 номінаціях, а саме  “Графіка”, “Живопис”, “Декоративно-прикладне мистецтво”, “Скульптура” та “Комп’ютерний дизайн”. З кожним роком число учасників зростає, про що говорить кількість отриманих творів – 256.

Вік учасників виставки-конкурсу серед вихованців гуртків загальноосвітніх навчальних закладів та студій і шкіл образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва – від 8 до 17 років (відповідно до 3- х вікових категорій: від  8 до 10 років; від 11 до 13 років; від 14 – 16 (17) років).

Серед закладів, що є активними учасниками виставки-конкурсу відмітимо Івано-Франківську державну дитячу художню школу, Будинок дитячої та юнацької творчості м. Болехова, Войнилівський центр дитячої та юнацької творчості, Долинський районного будинку дитячої та юнацької творчості,Малу академію народних ремесел м.Галич, Івано-Франківський центр дитячої та юнацької творчості, Коломийську дитячу художню школу імені Я.Пстрака, Центр художньої творчості дітей, юнацтва та молоді Калуської міської ради, Рогатинську районну школу естетичного виховання учнів, Надвірнянську дитяча художня школа, Яремчанську дитячу художню школа, Центр позашкільної роботи дітей та юнацтва м. Яремчі, Милуванський НВК, Рошнівський НВК, НВК “Школа №3-гімназія”.   Цьогоріч участь у Виставці-конкурсі взяли Млинівська художня школа, Ніжинський будинок дітей та юнацтва, Ніжинська станція юних техніків та КПСМНЗ “Дитяча художня школа №2 ім. П.О. Левченка” Московського району міста Харкова.

Твори оцінювалися почесним журі – викладачами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації,знаними  мистцями краю  – Петро Прокопів, Оксана Мельничук, Вікторія Типчук, Сандюк Лариса.      Почесним журі конкурсу було відзначено 151 переможця.

Урочисто відкрив виставку голова Івано-Франківської обласної організації Національної Спілки художників п.Володимир Повшик. З привітальним словом до учасників звернулись отець Юрій Прилепський та завідувач кафедри Богдан Бойчук. Музичне привітання для всіх присутніх пролунало від студентів Театрального відділення  Навчально-наукового Інституту мистецтв. Число учасників та творів, а також організаційні моменти виставки-конкурсу, озвучила координатор виставки-конкурсу асистент кафедри  Вікторія Плотнікова.

151 переможця Виставки-конкурсу було нагороджено грамотами особливого зразка  та подарунками.

Виставка “За світлом  Різдвяної зорі” триватиме до 7 лютого 2020 року.