Екскурсія до заповідника “Давній Галич”

25 лютого 2020 р. відбулась пізнавально-наукова екскурсія до заповідника “Давній Галич”, що розташований на території Івано-Франківської області у м. Галич та с. Крилос. Студенти другого курсу /бакалаври/ та студенти першого курсу /магістри/ мали можливість відвідати музеї та історичні пам’ятки княжої доби. Ця подія була спланована з огляду на вивчення мистецтва Прикарпаття в контексті розгляду українського мистецтва загалом. На базі заповідника функціонують декілька музеїв, і серед них “Музей архітектури та побуту Прикарпаття” з якого і було розпочато ознайомлення з побутом покутян, бойків, гуцулів (житло датоване кінцем XIX – початком XX ст.). Наступним об’єктом нашого заглиблення в історичну спадщину, що являє собою пам’ятку архітектурного всеукраїнського значення був храм “Святого Пантелеймона”. Історичні та цікаві археологічні факти розповів про цю святиню ХІІ ст. Креховецький Ігор Володимирович науковий співробітник відділу археології заповідника “Давній Галич”. Також було відвідано церкву “Різдва Христового” XIII – XVI ст., що є пам’яткою архітектури і розташована в центрі Галича. Обабіч неї здійснений макет історичної забудови Давнього Галича, реконструйовано основні історичні споруди, навіть ті які на сьогоднішній день не збережені. Пізнання “історичних сходинок” відбулось у безпосередньому огляді залишків старої фортифікації – башти і частини оборонної стіни на високому пагорбі. “Свідки” славетних звитяг Данила Галицького доводять велич Галицько-Волинського князівства, а тому є цінним отримання наочних знань студентами про цю славетну добу. Захоплення викликало і відвідини музею історії давнього Галича, розміщеного у Митрополичих палатах – пам’ятці архітектури початку ХІХ ст. Експозиція музею представлена археологічними та архітектурними знахідками минулого від найдавніших часів, знайдених на території заповідника видатними науковцями, археологами та митцями нашого краю. Слід відзначити засновника художнього факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Михайла Фіголя, за сприяння якого і було створено заповідник “Давній Галич”. Таким чином в рамках наукового гуртка відбулось наочне ознайомлення студентів з пам’ятками давнього Галича, які є частиною великої історії українського мистецтва.

Усі учасники події, а це 16 студентів і викладач Дяків Марія Володимирівна висловлюють щиру подяку адміністрації і працівникам заповідника “Давній Галич” за сприяння у проведенні екскурсій та за їхню плідну працю по збереженню та дослідженню археологічних знахідок Галича.