Творчі зустрічі, гостьові лекції, майстер-класи з випускниками кафедри та роботодавцями

Гостьова лекція директорки Долинської художньої школи, художниці, випускниці нашої кафедри Дмитрів Ірини Миколаївни на тему: «Методика викладання фахових дисциплін у мистецьких школах».

21 листопада 2024 р., для здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр» кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках вивчення навчальної дисципліни «Методика викладання фахових дисциплін» (викл. Кузенко П.Я.) відбулася гостьова лекція директорки Долинської художньої школи, художниці, випускниці нашої кафедри Дмитрів Ірини Миколаївни на тему: «Методика викладання фахових дисциплін у мистецьких школах». Лекторка ознайомила студентів із структурою та основними напрямками діяльності дитячих мистецьких шкіл. Особливу увагу Ірина Миколаївна звернула на методику викладання фахових дисциплін, зокрема інноваційні методи та засоби викладання образотворчого мистецтва у закладі позашкільної освіти. Щиро дякуємо Ірині Миколаївні за цікаву і змістовну лекцію!

Зустріч студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника із відомим художником, дизайнером, педагогом, громадським діячем, випускником нашої кафедри – Яремою Стециком.

15 листопада 2024 р. в рамках проєкту «Постать у мистецтві» відбулася зустріч студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника із відомим художником, дизайнером, педагогом, громадським діячем, випускником нашої кафедри – Яремою Стециком. Зустріч відбувалася у творчій майстерні художника. Ярема Стецик розповів про основні напрямки своєї творчої діяльності, роль митця у суспільстві, проблеми сучасного художнього ринку. Художник запросив молодих митців до активної участі в організованих у нашому місті мистецьких конкурсах та заходах.

Дякуємо Яремі Стецику за цікаву зустріч!
Майстер-клас з акварельного живопису відомого івано-франківського художника Анатолія Мельника.
12 листопада 2024 р., для студентів першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство» (викл. Бойчук Б.В.) відбувся майстер-клас з акварельного живопису відомого івано-франківського художника Анатолія Мельника. Митець поділився власним досвідом творчої діяльності, методами виконання творів мистецтва в техніці акварелі. Під час майстер-класу митець виконав пейзаж «Полудень у Снідавці». Студенти отримали відповіді на численні питання.
Щиро дякуємо Анатолію Мельнику за цікаву та змістовну зустріч!

Майстер-клас професора Богдана Васильовича Бойчука на тему «Колір і фактура».

Сьогодні, 5 листопада 2024 р., для студентів першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство» відбувся майстер-клас професора Богдана Васильовича Бойчука на тему «Колір і фактура».       

Гостьова лекція на тему: «Мова в мистецтві».

22 жовтня 2024 р., з нагоди Тижня української мови студентам першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в Навчально-науковому центрі образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва ПНУ кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри української мови Бігусяком Михайлом Васильовичем було проведено гостьову лекцію на тему: «Мова в мистецтві».

 

Поїздка студентів та викладачів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації у м. Рогатин

Щиро дякуємо директору Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимиру Васильовичу Федораку за організацію поїздки студентів та викладачів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації у м. Рогатин. До участі у поїздці були запрошені студенти, які активно займаються творчою і виставковою діяльністю, беруть участь у волонтерській роботі. Першою локацією поїздки стала Рогатинська гімназія імені Володимира Великого, де студенти та викладачі кафедри зустрілися з учнями навчального закладу, здійснили презентацію творчих робіт студентів, розповіли про особливості навчального процесу за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», відповіли на питання присутніх.
Незабутні враження справили на студентів відвідання визначної пам’ятки дерев’яної архітектури та живопису України ХVI – XIX ст. – церкви Святого Духа в м. Рогатин. Студенти прослухали цікаву і змістовну екскурсію з історії та художніх особливостей храму, отримали відповіді на численні питання.
Завершенням поїздки стали відвідини Музею історії давнього Галича, де крім проведеної екскурсії, студенти змогли у спеціально облаштованій локації провести час невимушеного спілкування з керівництвом інституту, викладачами кафедри та працівниками музею.
             

Екскурсія студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» до Національного заповідника «Давній Галич»

18 жовтня 2024 р. в рамках співпраці кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Національного заповідника «Давній Галич» відбулася екскурсія студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» до заповідника. Студенти відвідали Музей історії давнього Галича, церкву Успіння Пресвятої Богородиці (XVI ст.), фундаменти Успенського собору (ХІІ ст), церкву Святого Пантелеймона (ХІІ ст), Галицький замок (ХIV ст.) Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття, вшанували пам’ять відвідавши могилу засновника нашої кафедри – заслуженого художника України, доктора мистецтвознавства, професора Михайла Фіголя. Екскурсія була цікавою, змістовною і пізнавальною. Щиро дякуємо працівникам Національного заповідника «Давній Галич» за гостинність та співпрацю.

           

 

Творча зустріч з відомим українським митцем Левом Скопом

12 вересня 2024 р. відбулася творча зустріч студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації з відомим українським митцем Левом Скопом, в рамках виставки «РАЙСЬКІ ХАТКИ.ФРАНКІВСЬК!» до 15-річчя проєкту «Врятуймо скарби разом!».
Організатори події: проєкт «Врятуймо скарби разом», Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації і ГО “Громадська ініціатива Галичини”.
Лев Скоп відомий український мистецтвознавець, іконописець, реставратор, волонтер, актор фільму «Довбуш». На зустрічі студенти мали можливість ознайомитися з діяльністю Лева Скопа, який в своїй творчості гармонійно поєднує традиції минулого з сучасними інтерпретаціями. Лев Скоп працює над відродженням української іконописної традиції, вводячи нові смисли і надаючи їм нової актуальності.

  

Участь студентів кафедри у проекті «Портрет за донат»

26 квітня студенти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ відвідали та взяли участь у надзвичайно цікавому проекті «Портрет за донат», який ініціювала Івано-Франківська обласна організація НСХУ. Студенти мали можливість поспостерігати за роботою професійних художників, зокрема Анатолія Мельника, Івана Драгана, Василя Диндина у виставковій залі спілки, а також позувати та отримати омріяний портрет.          

Майстер-клас з іконопису для учнів Івано-Франківської дитячої художньої школи та ліцею № 23 м. Івано-Франківська.

24 квітня 2024 р. на базі кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ під керівництвом доц. Юлії Попенюк відбувся майстер-клас з іконопису для учнів Івано-Франківської дитячої художньої школи та ліцею № 23 м. Івано-Франківська. Під час майстер-класу учні ознайомилися з іконографією та технологією виконання ікони на склі. Дітям було запропоновано написати власну ікону. Для виконання твору сакрального мистецтва діти обрали образи Архангела Михаїла, Катерини, Святого Миколая, Варвари, Діви Марії з немовлятком. Під керівництвом викладача вони акриловими фарбами виконали зображення святих, елементи християнської символіки, навчилися застосовувати поталь – спеціальну імітацію позолоти. Виконані учнями твори захоплюють щирістю виконання, барвистим колоритом й засвідчують талант юних митців.
Щиро дякуємо директору Івано-Франківської дитячої художньої школи Ользі Шутці, директору ліцею № 23 Миколі Василику та викладачу художньої школи Оксані Макогін за сприяння та допомогу в організації майстер-класу і запрошуємо на ХХ майбутні заходи організовані кафедрою!        

Творча зустріч і майстер-клас художника Анатолія Фурлета для студентів інституту мистецтв

Уже стало гарною традицією кафедри образотворчого і декоративно-
прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
проведення зустрічей студентів кафедри із цікавими творчими особистостями,
зокрема художниками, мистецтвознавцями, педагогами. Сьогодні 3.04.2024 р.
відбулася ще одна творча зустріч і майстер-клас із відомим художником,
членом Національної спілки художників України Анатолієм Фурлетом.
Художник поділився власним досвідом творчої діяльності, методами виконання
сучасних творів мистецтва. Під час майстер-класу художник виконав творчу
композицію з використанням різних матеріалів у характерній для автора
стилістиці. На зустрічі крім студентів кафедри образотворчого і декоративно-
прикладного мистецтва та реставрації були присутніми здобувачі освіти
кафедри дизайну і теорії мистецтва та кафедри управління соціокультурною
діяльністю, шоу-бізнесу та івентменеджменту. Щиро дякуємо Анатолію
Фурлету за цікаву та змістовну зустріч!

     

Творча зустріч та майстер-клас із акварельного живопису художника Анатолія Мельника для студентів-митців

1 квітня 2024 р. відбулася творча зустріч і майстер-клас з акварельного
живопису відомого художника Анатолія Мельника для студентів кафедри
образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації
Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного
університету імені Василя Стефаника. Студенти ознайомилися з тематикою та
напрямками творчості художника, дізналися про особливості авторського
творчого методу митця й побачили під час майстер-класу поетапність
виконання твору акварельного живопису. Майстер-клас знаного аквареліста
викликав великий інтерес студентів. Вони задавали чимало запитань, на які
отримали вичерпні відповіді досвідченого майстра пензля. Приємним
сюрпризом для найактивніших учасників майстер-класу стали подаровані
митцем авторські роботи.

   

Відкрита лекція для студентів заслуженого художника України Корпанюка В.В.

4.02.2024 р. для студентів 2 курсу спеціальності 023 “Образотворче
мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація” відбулася відкрита лекція з
дисципліни «Образотворче мистецтво Прикарпаття» на тему: «Мистецькі
постаті Прикарпаття», яку провів заслужений художник України, голова
обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва
України Василь Васильович Корпанюк. Студенти мали можливість
ознайомитися з творчістю славетної династії різьбярів Шкрібляків-Корпанюків
з с. Яворова Косівського району та притаманну їм родинну традицію сухого
різьблення по дереву й вишуканого декору з філігранною технікою виконання.

   

Семінар завідувача сектором реставрації

Музею мистецтв Прикарпаття Зеновія Крока

Сьогодні 22.11.2023 р. відбувся семінар завідувача сектором реставрації Музею мистецтв Прикарпаття Зеновія Крока для студентів ОР «Бакалавр» та «Магістр» спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Реставратор поділився із здобувачами освіти власним досвідом проведення реставрації дерев’яної скульптури та творів живопису, відповів на численні запитання присутніх. Дякуємо п. Зеновію Кроку за цікаву і змістовну зустріч.

    

 

Майстер-клас із пастелі професора Богдана Губаля

21 листопада 2023 р. для студентів 1 курсу ОР Бакалавр спеціальності 023
«Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація»
Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, під час
вивчення навчальної дисципліни «Матеріалознавство», відбувся майстер-клас із
виконання творчих робіт в техніці пастелі Заслуженого діяча мистецтв України,
професора кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ Богдана Івановича Губаля.
Студенти ознайомилися із технологією та художньо-виражальними
можливостями пастелі, особливостями роботи у цій техніці досвідченого
художника. Дякуємо Богдану Івановичу за цікаву і змістовну зустріч!

Співпраця кафедри образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації і Національного заповідника «Давній Галич»
10.11.2023 р., в рамках співпраці кафедри образотворчого і декоративно-
прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного
університету імені Василя Стефаника і Національного заповідника «Давній
Галич» відбулося обговорення планів реставраційних робіт та екскурсія у
заповідник студентів і викладачів кафедри разом із заступником директора
Навчально-наукового інституту мистецтв Волощуком Ю.І. Учасники екскурсії
відвідали Музей історії давнього Галича, церкву св. Пантелеймона (XII ст.),
церкву Успіння Пресвятої Богородиці (1586 р.), оглянули
фундаменти Успенського собору (ХІІ ст.), «Галичину могилу», Музей народної
архітектури та побуту Прикарпаття  в с. Крилос.

Ознайомлення магістрантів першого курсу з Івано-Франківською обласною універсальною бібліотекою імені І. Франка

Сьогодні, 21 вересня 2023 р., разом із магістрантами першого курсу спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в рамках вивчення навчальноі дисципліни «Методологія наукових досліджень» відвідали Івано-Франківську обласну універсальну бібліотеку імені І. Франка. Здобувачі освіти ознайомилися із роботою відділів бібліографії, краєзнавчої та мистецтвознавчої літератури. Особливу увагу магістранти звернули на правила роботи з бібліографічними каталогами, а також із цікавістю ознайомилися із найновішими виданнями з мистецтвознавства. Дякуємо працівникам бібліотеки за гостинність та змістовну розповідь!Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка

ГОСТЬВА ЛЕКЦІЯ ДОСКАЛЮКА В.Ю. НА ТЕМУ “ОСОБЛИВОСТІ МЕНЕДЖМЕНТУ ОРГАНІЗАЦІЇ МУЗЕЙНОЇ РОБОТИ (НА ПРИКЛАДІ МУЗЕЮ МИСТЕЦТВ ПРИКАРПАТТЯ)”
13.09.2023 р., відбулася гостьова лекція головного зберігача фондів Музею мистецтв Прикарпаття, випускника нашої кафедри Доскалюка В.Ю. для студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» 2 курсу ОР Магістр Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника  на тему «Особливості  менеджменту організації музейної роботи (на прикладі Музею мистецтв  Прикарпаття)».  Лектор розповів  про структуру музею, функціонування його відділів, зокрема особливості збереження пам’яток,  експозиційну, науково-дослідну та культурно-освітню діяльність установи.

 

ЕКСКУРСІЯ ДО ЦЕРКВИ БОГОЯВЛЕННЯ ГОСПОДНЬОГО У ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

10 квітня 2023 р. студенти кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відвідали церкву Богоявлення Господнього в м. Івано-Франківську, де здійснюються розписи інтер’єру храму. Студенти мали можливість спостерігати за творчим процесом та поспілкуватися із досвідченими майстрами-іконописцями.

Дякуємо пароху о. Зеновію Слоїку та о. Назарію Касію за сприяння в організації зустрічі!

 

ДРУГА ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ АНДРІЯ КОМАРНИЦЬКОГО
6 квітня 2023 р. у галереї Навчально-наукового Центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулася гостьова лекція кандидата мистецтвознавства, співголови іконописної майстерні «Аліпій» Андрія Комарницького (м.Львів) на тему: «Друга київська школа іконопису та її розвиток у Галицько-Волинському князівстві»» для студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ. Дякуємо Андрій Комарницький за цікаву і змістовну лекцію!

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ТА МАЙСТЕР-КЛАС З ЖИВОПИСУ ХУДОЖНИКА ЛЮБОМИРА ХУДЯКА

23 березня 2023 р. у виставковій залі Навчально-наукового центру образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва ПНУ відбулася творча зустріч та майстер-клас із живопису художника Любомира Худяка для студентів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Митець в минулому є випускником кафедри, а сьогодні – відомим художником, засновником та керівником художньої студії «Мистецька мансарда». Під час зустрічі відбулося жваве обговорення проблем мистецької творчості, ролі митця у суспільстві, актуальних завдань сучасного арт-менеджменту. Особливе зацікавлення присутніх викликала демонстрація митцем авторського творчого методу виконання живопису натюрморта.