Співпраця з ОТГ

Поїздка студентів та викладачів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації у м. Рогатин

Щиро дякуємо директору Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Володимиру Васильовичу Федораку за організацію поїздки студентів та викладачів кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації у м. Рогатин. До участі у поїздці були запрошені студенти, які активно займаються творчою і виставковою діяльністю, беруть участь у волонтерській роботі. Першою локацією поїздки стала Рогатинська гімназія імені Володимира Великого, де студенти та викладачі кафедри зустрілися з учнями навчального закладу, здійснили презентацію творчих робіт студентів, розповіли про особливості навчального процесу за спеціальністю 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація», відповіли на питання присутніх.
Незабутні враження справили на студентів відвідання визначної пам’ятки дерев’яної архітектури та живопису України ХVI – XIX ст. – церкви Святого Духа в м. Рогатин. Студенти прослухали цікаву і змістовну екскурсію з історії та художніх особливостей храму, отримали відповіді на численні питання.
Завершенням поїздки стали відвідини Музею історії давнього Галича, де крім проведеної екскурсії, студенти змогли у спеціально облаштованій локації провести час невимушеного спілкування з керівництвом інституту, викладачами кафедри та працівниками музею.
             

Екскурсія студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» до Національного заповідника «Давній Галич»

18 жовтня 2024 р. в рамках співпраці кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Національного заповідника «Давній Галич» відбулася екскурсія студентів спеціальності 023 «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» до заповідника. Студенти відвідали Музей історії давнього Галича, церкву Успіння Пресвятої Богородиці (XVI ст.), фундаменти Успенського собору (ХІІ ст), церкву Святого Пантелеймона (ХІІ ст), Галицький замок (ХIV ст.) Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття, вшанували пам’ять відвідавши могилу засновника нашої кафедри – заслуженого художника України, доктора мистецтвознавства, професора Михайла Фіголя. Екскурсія була цікавою, змістовною і пізнавальною. Щиро дякуємо працівникам Національного заповідника «Давній Галич» за гостинність та співпрацю.

          

Презентація каталогу творчих дитячих робіт та майстер-клас із графіки студентів-митців

15 жовтня у рамках співпраці кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ з ГО «Науково- аналітичний центр Івано-Франківської ТГ» та освітніми закладами міста відбулася презентація каталогу творчих дитячих робіт конкурсу «Свою Україну любіть». Вона присвячена 210-тій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Учасниками конкурсу стали вихованці Івано-Франківської дитячої художньої школи та художньої студії «Крилаті мрії».

Роботи виконані під керівництвом викладачів Христини Биканової та Вікторії Романюк. Конкурс організовано і проведено громадським діячем, депутатом Івано-Франківської міської ради Романом Харуком.

Під час презентації каталогу студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації ПНУ для учасників конкурсу проведено майстер-клас із графіки.

Всі присутні на заході власноруч створили оригінальні мистецькі твори, отримавши позитивні емоції та новий творчий досвід.    

 

Передача відреставрованих ікон у Національний заповідник «Давній Галич».  
10 жовтня 2024 р. було передано відреставровані студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника ікони для Національного заповідника «Давній Галич». Це є чергові роботи здобувачів освіти виконані в рамках співпраці кафедри та Національного заповідника «Давній Галич». Студенти 4 курсу Дем`янчук Юлія та Чемерис Вікторія під керівництвом кандидата мистецтвознавства, доцента Юлії Анатоліївни Попенюк здійснили реставрацію двох ікон XVIII ст. «Апостол Петро» та «Апостол Филип». Така співпраця дає можливість студентам покращити свої професійні навички, а музею зберегти цінні твори мистецтва.
Реставрація старовинних ікон

Ікони відреставровані викладачами та студентами кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У Ворохті освятили відреставровані старовинні ікони. ФОТО